Hakkımızda

Hiç duyulmayan, bilinmeyen bir mekânın, nasıl şehrin simgesi bir marka haline geldiğinin hikâyesidir Garson Şükrü. Mutfak sanatını icra ederken, misafirlerinin mutlu ayrılması; sadece güzel bir yemek değil, onlarla duygusal bir bağ kurmak Garson Şükrü için her şeyden daha değerlidir.

Şükrü Serinkan meslek hayatına bu işin mutfağında, komi olarak başlar. Bu yolda hayallerine ilk adımı, 2006 yılında 6 masalı küçük bir kulübeyle atar. Titiz ve özenli hizmeti sayesinde bu küçük kulübe, şu anda Denizli’nin 40 personelli, 60 masaya sahip, 300 kişiye hizmet verebilen nadide restoranı Garson Şükrü haline gelir.

Her günün sabahında, Garson Şükrü’de hazırlıklar saat 09.00’da başlar. Şükrü Serinkan, bizzat tüm ürünleri kendisinin tek tek seçeceği alışverişe ilk olarak mandırasından peynirini, zeytinini ve kaymağını alarak başlar. Ardından da Denizli’nin günlük pazarı neresiyse oraya gider. Kasaptan o gün kullanılacak bütün etleri aynı titizlikle inceleyerek temin eder ve aldıklarını, tarifleri tamamıyla kendilerine ait olan, birbirinden enfes lezzetlerin hazırlanması için yıllardır birlikte çalıştığı şeflerine teslim eder.

Her zaman yeni lezzetler peşinde olan Garson Şükrü ve ekibi; kurban kavurma (limonlu et), Nuriş kebabı, hasır künefe, trio gibi kendine has ürünler hazırladıkları gibi klasik tatlara da kendi yorumlarını katarak, misafirlerinin karşılarına sürekli kendilerini yenileyerek çıkabilmek üzere çalışırlar.

Kalemi, tirbuşonu, beyaz gömleği ile işine gönülden bağlı olan Garson Şükrü’nün ailesiyle birlikte işlettiği bu mekânda keyif; yazın bahçede, kışın ocakbaşında lezzeti, yeri, muhabbeti hiç değişmeden devam eder.